Żaluzje drewniane – idealna ozdoba naszego okna na świat

211 0

Okna i wpadajace przez nie światło często stanowią ozdobę pomieszczenia, oświetlając nasze wnętrze i nadając mu różnego charakteru w zależności od pór dnia i roku. Oczywiście, ich obecność wiąże się również z pewnymi niedogodnościami – ostre promienie słoneczne potrafią nagrzewać nadmiernie pomieszczenia, razić nas w oczy oraz sprawiać, że treść na ekranach naszych telefonów i laptopów staje się zupełnie niewidoczna.

Niezasłonięte, przyciągają także niepożądaną uwagę przechodniów, dlatego wiele osób w naszym kraju decyduje się na niepopularną za granicą opcję – zastosowanie rolet i żaluzji. Te, o wielu rozmiarach, rodzajach i kolorach często przyciągają uwagę naszych oczu, to ze względu na tę rozmaitość jednak czasem ciężko zdecydować, która z nich będzie odpowiednia dla nas. Dlaczego więc warto wybrać żaluzje drewniane? Dowiedz się tego już teraz, czytając poniższy artykuł.

Dlaczego warto wybrać żaluzje zamiast rolet?

Przede wszystkim, w przeciwieństwie do rolet, zastosowane na oknie żaluzje pozwalają na kontrolowanie ilości wpadającego do pomieszczenia światła tak, by w dalszym ciągu równomiernie rozprowadzone było po pomieszczeniu. Są także bardziej od nich uniwersalne – na rynku znajduje się wiele tworzyw, z jakich wykonane mogą zostać, różnorodne są także kolory, w jakich są dostępne. Kolejną bardzo istotną różnicą pomiędzy żaluzjami a roletami jest łatwość ich czyszczenia – w wypadku tych pierwszych jest to proces zdecydowanie łatwiejszy. 

Żaluzje… z drewna?

Oczywiście! Naturalny materiał, jakim jest drewno, nada wyjątkowego stylu większości pomieszczeń, na oknach których się znajdzie. Jest też uniwersalne – występuje w wielu barwach, dzięki czemu z pewnością nie będziemy mieć problemu z wyborem takiego, które sprawdzi się w naszym salonie czy sypialni niezależnie od tego, jaki kolor zdobi ich ściany.

Obecnie materiały naturalne uważane są za modne, dlatego też nasi goście z pewnością zawieszą oko na drewnianych żaluzjach, jednocześnie uznając nas za osoby posiadające dobry styl i gust. Drewniane żaluzje (np. jak te z oferty sklepu Winrol – https://www.winrol.com.pl/) dobrze sprawdzą się zwłaszcza w popularnych w ostatnich latach wnętrzach loftowych, boho czy skandynawskich. 

Wybierając materiał wykonania żaluzji, nie warto oczywiście skupiać się jedynie na walorach estetycznych – te praktyczne są równie istotne! W tym wypadku ważny jest fakt, że drewno jest izolatorem – wolno się nagrzewa, dzięki czemu zapobiegnie nadmiernemu nagrzewaniu się naszego wnętrza podczas upalnej, tak często spotykanej w ostatnich latach pogody.

Materiał wykonania pozwala nam również na wybór w kwestii decyzji o miejscu zamontowania żaluzji – możemy zamontować je zarówno na ścianie, ramie okiennej jak również i, w wypadku popularnych w nowym budownictwie oknach sięgających zarówno podłogi, jak i sufitu – na suficie właśnie. Kolejną praktyczną zaletą jest łatwość czyszczenia wspomnianego materiału – podczas, gdy rolety należy myć i daje to niezadowalający efekt, w przypadku żaluzji drewnianych jedyne, co musimy w tej kwestii robić, to starcie kurzu szmatką!

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Dodaj komentarz