Zamykanie naczynek w Gdańsku

254 0

Zamykanie naczynek to zabiegi dla osób zmagających się ze skórą naczynkową, które chcą pozbyć się pajączków. Kto może poddać się zabiegowi? Jaka jest jego skuteczność? Poniżej omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o zamykaniu naczynek.

Jaka skóra jest podatna na występowanie naczynek?

Naczynka pokazują się na skórze, w momencie, w którym się rozszerzają, lub też pękają. Spowodowane jest to ich słabością, niskim poziomem elastyczności, a także tendencją do kruszenia. Przyczyny takiego ich stanu mogą być bardzo różne, jednak najczęstszą z nich okazuje się być predyspozycja genetyczna. Występuje ona przede wszystkim u osób posiadających skórę cienką, wrażliwą a także bardzo jasną.

Osoby, które mają tendencje do uwidoczniania się naczynek, mogą upatrywać pogorszenie stanu skory w kilku czynnikach. Są to przykładowo wahania hormonów, spożywanie ostrych pokarmów oraz picie gorących napoi a także wystawianie skóry na skrajne temperatury, jak na przykład mróz, upały czy też popularne w lato opalanie.

Jak wyglądają zabiegi zamykania naczynek?

Cera naczynkowa jest problemem, który dotyczy nie tylko kobiet, ale także mężczyzn w każdym wieku. Następstwem cery naczynkowej jest permanentne pojawienie się na skórze rozszerzonych, a także popękanych naczyń włosowatych. Występują są skórze w postaci jednej lub kilku czerwonych linii, które utworzyły charakterystyczną siatkę.

Wiele osób nie czuje się komfortowo z czymś takim na twarzy, gdyż stanowi to defekt estetyczny – problemy, kompleksy, próby samodzielnej kuracji… nie do końca jest to coś, co chcemy uzyskać. Dzięki zabiegom dermatologicznym a także profesjonalnej kosmetologii jesteśmy w stanie poradzić sobie z likwidacją przypadłości.

Zobacz, jak wygląda zamykanie naczynek Gdańsk Clinica Cosmetologica:

Jak wygląda zabieg zamykania naczynek na twarzy w Gdańsku?

Pajączki z naczyń włosowatych najczęściej pojawiają się w okolicach brody, policzków, a także nosa. Naczynka usuwa się dzięki skorzystaniu z lasera VariLite 532 NM i 940 NM. Jest on bardzo pomocny w leczeniu właśnie naczynek, trądziku różowatego, a także rumienia.

Laser ten jest w pełni bezpieczny, a jego zadaniem jest nagrzanie naczynek do odpowiedniej temperatury. Powoduje to brak możliwości uszkodzenia i poparzenia tkanek, które otaczają naczynko. Wiązka wypuszczona przez laser skierowana jest bezpośrednio w naczynko – pochłaniają ją melanina, a także oksyhemoglobina. Fala, która zetknie się z hemoglobiną zostaje zamieniona w ciepło. Jego skutkiem jest termiczne uszkodzenie naczynka, a także jego obkurczenie i późniejsze zamknięcie.

Drugim laserem służącym do zamykania naczynek na twarzy jest Harmony XL PRO Dye-VL. Wyposażony jest on w wąskopasmowe oraz pulsacyjne źródło światła – dzięki temu skóra jest o wiele bezpieczniejsza, gdyż zostaje narażona na ekspozycję innych długości światła we wręcz minimalnym stopniu. Po zabiegu tym laserem, możesz liczyć na gładką i napiętą skórę.

Łagodny przebieg zabiegu gwarantuje Quadrostar Pro Yellow. Laser działa na oksyhemoglobinę – likwiduje problemy, nie powodując podrażnień.

Naczynka na nogach – czym jest wykonywany zabieg usuwania naczynek w Gdańsku

Kosmetologia zna sposób na efektywne, bezpieczne i komfortowe pozbycie się dolegliwości, jaką są widoczne na nogach naczynka. Do tego rodzajów zabiegów stosuje się lasery takie jak:

  • Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm,
  • Varilite,
  • Quadrostar Pro Yellow.

Zamykanie naczynek na nogach przy użyciu lasera jest nowoczesną metodą, która sprawdza się u wszystkich naszych klientów.

Obecnie, najczęściej stosujemy Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm. Laser ten wnika w głąb skóry, a gdy dotrze do naczynka, to powoduje jego obkurczenie a także zamknięcie. Korzysta się z niego przy naczynkach, które są głęboko osadzone w skórze pacjenta. Zaletą tego zabiegu jest komfort, jakiego doświadcza klient – laser wyposażony jest w specjalistyczny system chłodzący, który niweluje potencjalny dyskomfort, jakiego może doznać pacjent.

Po jakim czasie możemy spodziewać się efektów?

Na początku zetkniesz się z delikatnymi zaczerwienieniami, podrażnieniami skóry, a także umiarkowanym obrzękiem. Po upływie 24 godzin od wykonania zabiegu wszystko powinno wrócić do normy, a naczynka powinny się ściągnąć i zniknąć (lub też być o wiele mniej widoczne).

Jak pielęgnować skórę po zabiegu i czy trzeba go powtarzać?

Specjaliści zalecają, aby zabieg powtórzyć od dwóch do sześciu razy, w zależności od wielkości pękniętych naczynek, a także lasera, jakim eliminowaliśmy problem.

Stosowanie kosmetyków, które poleci nam dermatolog lub kosmetolog sprawi, że efekt będzie trwały. Do elementów pielęgnacji po zabiegu możemy zaliczyć unikanie sauny lub basenu przez około trzy dni od wykonania zabiegu, a także unikanie słońca, klimatyzowanych pomieszczeń, alkoholu i ostrych posiłków.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu u kosmetologa i w profesjonalnym gabinecie?

Obecnie dostępnych jest wiele preparatów, które służą do pielęgnacji cery naczynkowej. Część z nich jest dermokosmetykami i posiada w swoim składzie składniki aktywne, pomagające w odbudowie i wzmocnieniu naczynek. Jednak nie naprawią one uszkodzeń, które już powstały, dlatego warto wybrać zabieg, bo działa on na głębokie warstwy skóry oraz bezpośrednio na naczynka.

Zabieg zamykania naczynek – jakie efekty?

Laserowe metody kosmetologiczne są najskuteczniejszym sposobem na zamykanie naczynek na ciele. W dodatku charakteryzują się one skutecznością, bezpieczeństwem a także komfortem dla pacjenta. Dodatkowo nie podaje się tu znieczulenia, co pokazuje, że bezbolesne i skuteczne leczenie naczynek jest jak najbardziej możliwe.

FAQ

1. Jaka jest cena zabiegu?
Cena ustalana jest dla każdego pacjenta. Wszystko zależy od ilości naczynek, jaka zostanie poddana terapii, a także czasu, jaki zostanie na nią przeznaczony.

2. Czy zabieg jest bezpieczny?
Z całą pewnością, gdyż dotyczy on jedynie naczynek, nie innych tkanek. W dodatku przeprowadzany jest on w taki sposób, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu, a tym bardziej bólu.

3. Ile trwa zabieg?
Wszystko zależy od miejsca jego wykonywania, używanego lasera i ilości naczynek. Szacujemy jednak, że jeden zabieg to kwestia od 15 minut do półtorej godziny.

Dodaj komentarz