Gdzie na wakacje z dziećmi ?

953 0

Idealne miejsce na wakacje dla całej rodziny powinno być ciche i spokojne, ale również dobrze zaopatrzone w infrastrukturę turystyczną oraz dostosowane do zainteresowań dzieci. Popularne ośrodki wypoczynkowe stają się coraz mniej atrakcyjne, głównie ze względu na tłok i mało nowości. Okazuje się jednak, że w Polsce nie brakuje ciekawych miejsc, które warto odwiedzić z całą rodziną. Poniżej przedstawiono kilka propozycji na wakacje z dziećmi i nie tylko.

Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki to idealne miejsce dla osób lubiących obcować z naturą. Góry te są znacznie niższe niż znane wszystkim Tatry, przez co doskonale nadają się na wędrówki z dziećmi. Nie oznacza to jednak, że nie można się tu zmęczyć. Wiele pozornie łagodnych szlaków może zaskoczyć, a przebyte kilometry nieźle dają w kość. Niemniej jednak znajduje się tu wiele zróżnicowanych tras, począwszy od najłagodniejszych – świetnych dla najmłodszych maluchów oraz seniorów, a skończywszy na naprawdę ciekawych podejściach. Miejsca noclegowe dla takich wycieczek to Żywiec, Sucha Beskidzka, Bielsko-Biała, Ustroń, Sopotnia Wielka, Zawoja i wiele innych pobliskich miasteczek oraz wsi. Zdecydowana większość miejscowości w tych okolicach nadal zachowała swój wiejski urok i góralskie tradycje. Nie brakuje tu ulubionych oscypków z żurawiną i pierogów z bryndzą. Z pewnością nie będzie nam natomiast doskwierać tłok oraz hałas.

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie to lasy znajdujące się na granicy województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Taka lokalizacja w centrum Polski, ułatwia dojazd z większości rejonów kraju. To bardzo atrakcyjne tereny dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Jest tu mało turystów i sporo atrakcji pozwalających spędzić czas na świeżym powietrzu. Do najczęściej wybieranych należą z pewnością kajaki, rowerki wodne oraz rowery. Warto zwrócić uwagę na bogactwo tras rowerowych i ścieżek w okolicy. Dla spacerowiczów znajdzie się tu natomiast sporo szlaków pieszych. Te najatrakcyjniejsze wiodą przez samo serce Parku Narodowego Borów Tucholskich.

Zalew nad Soliną

Zalew nad Soliną to ogromny zbiornik wodny w samym sercu Bieszczadów. Jest to niezwykle urokliwe, spokojne i pozbawione tłoku miejsce. Jedynym minusem jest odległość, która dla wielu może być zniechęcająca. Jednak jeśli tylko nie jest to dla Ciebie problem, warto rozważyć spędzenie tutaj rodzinnego urlopu. To miejsce, w którym będąc w górach, można jednocześnie odpoczywać na plaży i kąpać się w zalewie. Nie brakuje tu łagodnych szlaków górskich, idealnych dla całych rodzin. Znajdują się tu również atrakcje dla dzieci, takie jak parki linowe, rowerki wodne czy przejażdżki konne.

Beskid Śląski

Większość sądzi, że Śląsk to jedynie zanieczyszczone powietrze, nieestetyczne fabryki i zatłoczone drogi. Nic bardziej mylnego! Wystarczy tylko odwiedzić Beskid Śląski, by raz na zawsze pozbyć się tych uprzedzeń. To pasmo górskie jest nieco niższe od Beskidu Żywieckiego, ale również tutaj nie brakuje przepięknych widoków oraz atrakcyjnych szlaków turystycznych dla rodziców z dziećmi. Do najchętniej zdobywanych szczytów należą Skrzyczne, Klimczok, Barania Góra czy Malinowska Skała. Najlepszymi bazami noclegowymi są natomiast miasta takie jak Szczyrk i Wisła oraz wiele pobliskich wsi. Miejscowości te posiadają bogatą infrastrukturę turystyczną, która zapewni zajęcie również dla osób, które nie przepadają za górskimi wycieczkami. Są tutaj skocznie narciarskie, parki linowe, liczne bary i restauracje oraz kolejki linowe.

Toruń

Jeśli natomiast nie interesuje Cię urlop na łonie natury, warto zdecydować się na odwiedzenie najatrakcyjniejszych polskich miast. Do rzadziej odwiedzanych, ale bardzo ciekawych miejscowości należy Toruń. Potocznie nazywa się go „Małym Krakowem”. Szybko można zauważyć faktyczne podobieństwo pomiędzy atmosferą obu miast. Toruń szczyci się niezwykle urokliwą Starówką. W porównaniu do innych wojewódzkich stolic jest stosunkowo mały, ale z pewnością bardzo atrakcyjny. Znaleźć tu można wiele interaktywnych muzeów, takich jak Planetarium czy Młyn Wiedzy. Nie brakuje tu także cudów architektury dla miłośników historii. Na wieczorne spacery z pewnością nada się natomiast Bulwar Nadwiślański.

Poznań

Kolejną miejską propozycją na spędzenie wakacji jest Poznań. Miasto to słynie z Koziołków, które można zaobserwować codziennie na Starym Rynku. Znajduje się tu wiele zabytków niezwykle ważnych pod względem historycznym. Nie brakuje tu nowoczesnych muzeów oraz centrum naukowych. Za aktywne centrum Poznania uznawany jest natomiast Malta. Ten zbiornik wodny to niezła gratka dla miłośników sportów wodnych, takich jak narty wodne i kajakarstwo. Znajduje się tu również park linowy, zjeżdżalnia pontonowa, kolejka saneczkowa oraz wiele innych atrakcji. Obowiązkowym elementem zwiedzania Poznania jest na pewno tutejsze zoo. Uznaje się je za najlepiej przystosowane do potrzeb zwierząt zoo w Polsce. Długie trasy spacerowe we wspaniałym otoczeniu zapewnią atrakcje na cały dzień.

Dodaj komentarz