Jak dbać o cerę tłustą i trądzikową?

391 0

Tłusta cera charakteryzuje się zwiększoną produkcją łoju, przez co staje się bardziej podatna na różnego rodzaju infekcje oraz występowanie trądziku. W jaki sposób powinno się dbać o taki typ cery aby złagodzić nieprzyjemne objawy?

Jak myć cerę trądzikową?

Nie należy tego robić zbyt często, bo jedynie zwiększy się łojotok, a cel przecież jest dokładnie odwrotny. W ciągu dnia można do zbierania nadmiaru sebum używać bibułek matujących, natomiast do makijażu trzeba używać lekkich kosmetyków, które nie będą zapychać porów.

Do mycia używamy pianek albo żeli bez alkoholu i ciężkich olejów mineralnych. Mydło się nada, jeśli jest przeznaczone specjalnie do cery trądzikowej, na przykład z aktywnym węglem albo siarkowe. Do kąpieli warto używać naturalnych preparatów, dostępnych na https://eranatura.pl/produkty-do-kapieli-naturalne-kosmetyki/sole-i-kule-do-kapieli-naturalne-kosmetyki/.

Skóry nie wolno wysuszać

Powszechnym błędem przy pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej jest jej systematyczne wysuszanie. Tymczasem taka cera wymaga dobrego nawilżania, po prostu musi to być krem o określonych właściwościach. Silne, wysuszające kremy, toniki czy maski są na dłuższą metę bardzo niekorzystne, ponieważ skóra staje się jeszcze wrażliwsza i zaczyna produkować coraz więcej łoju.

Warto sięgać po kosmetyki o działaniu antybakteryjnym, bo to właśnie bakterie są odpowiedzialne za pryszcze, zaskórniki oraz ropne wypryski. Alkohol nie jest dobrym środkiem dezynfekującym w tym przypadku – nawet gdy stosuje się go tylko doraźnie, nasila on podrażnienia i prowadzi do uszkodzenia naskórka.

Naturalne kosmetyki najlepsze

Kosmetyki z naturalnych składników, jak na przykład https://eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/krem-pod-oczy-naturalny-kosmetyk/, są idealnym rozwiązaniem dla cery tłustej i trądzikowej. Nie mają w składzie alkoholu i do tego wyróżniają się niską komedogennością, czyli natłuszczają skórę, ale bez zapychania jej porów, a naturalne peelingi delikatnie złuszczają naskórek bez roznoszenia infekcji po całej twarzy.

Dodaj komentarz