Prezenty spod strzechy – gwiazdkowe inspiracje z Londynu.

681 0

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Za chwilę zaczniemy planować świąteczne zakupy, szukać upominków i dekoracji, które zapewnią odpowiednią oprawę dla tych najbardziej magicznych dni w roku. W Polsce mieszkańcom większych miast inspiracji dostarczą jarmarki bożonarodzeniowe. W stolicy pierwsze stoiska staną w końcówce listopada. Jeśli jednak już teraz czujecie przedświąteczną gorączkę, możecie wcześniej wybrać się do Londynu. Oto przegląd trzech jarmarków znad Tamizy, które otworzą swoje podwoje już 20 listopada.

Winter Wonderland

Jeśli marzy Wam się wielka uczta zmysłów w zimowej scenerii, wybierzcie Zimową Krainę Czarów w Hyde Parku. Tutejszy jarmark od lat dostarcza pożywki dla wyobraźni. Możecie przechadzać się wśród ogromnej liczby straganów z rękodziełem, słodyczami i przetworami, a jeśli nie znajdziecie odpowiedniego prezentu, będziecie mogli zrobić sobie przerwę, nałożyć łyżwy i zaszaleć na oświetlonym ponad 100 tysiącami świateł największym lodowisku w Londynie. Być może doznacie nieoczekiwanej iluminacji.

Poza lodowiskiem organizatorzy przygotowali dla dla odwiedzających także inne atrakcje, takie jak pełne zamrożonych potworów Magiczne Królestwo Lodu, występy Cyrku Zippos, londyński 60-metrowy Diabelski Młyn (Giant Wheel) i Lodowy Bar, w którym można będzie się napić ze szklanek wykonanych z prawdziwego lodu. Wstęp do Krainy Czarów jest bezpłatny, jednak należy pamiętać o możliwości wcześniejszej rezerwacji biletów, np. na lodowisko.

W tym roku Winter Wonderland zostanie otwarty dla odwiedzających 20 listopada (na godzinę 17 zaplanowano oficjalne otwarcie) i będzie czynny codziennie w godzinach od 10 do 22, aż do 3 stycznia 2016 roku. Oczywiście z wyjątkiem dni świątecznych.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Centrum kultury Southbank

To druga z darmowych pozycji, którą warto zaliczyć zwiedzając Londyn przed Gwiazdką. Darmowy jest oczywiście tylko wstęp. Wybierając to miejsce na cel swoich świątecznych poszukiwań trzeba przygotować się na spore wydatki, ponieważ ceny produktów i usług będą tutaj porównywalne z cenami w stosunkowo drogim Winter Wonderlandzie.

Spacerując między rustykalnymi stoiskami targowymi rozstawionymi między Waterloo Bridge i London Eye, będziecie mogli zakupić ręcznie robione błyskotki, zabawki z drewna, biżuterię, świece, ceramikę, ubrania czy dekoracje choinkowe ze szkła. Jeśli zgłodniejecie, na pewno załapiecie się na degustację różnych smakołyków. Organizatorzy przewidują pieczoną wieprzowinę, kiełbaski, a poza tym duży wybór słodyczy i czekolad.

Jarmark w Southbank potrwa od 20 listopada do 24 grudnia.

Jarmark w Tate Modern

Trzeci wart polecenia jarmark świąteczny stanie tradycyjnie w centrum Londynu między brytyjskim muzeum narodowym międzynarodowej sztuki nowoczesnej a brzegiem Tamizy. Na straganach nie zabraknie wykonanych ręcznie zabawek, unikalnej biżuterii oraz wymyślnych dekoracji. Spacerując między urokliwymi stanowiskami utrzymanymi w sielskim stylu, można będzie posilić się kiełbaskami, naleśnikami, pieczonymi orzechami i wypić grzańca. Ducha Gwiazdki dopełnią przejażdżki na karuzeli przy wtórze świątecznej muzyki.

Jarmark będzie czynny od 20 listopada do 23 grudnia.

Nawet jeśli Wasz budżet jest ograniczony, warto zafundować sobie okołoświąteczną przygodę pod roziskrzonym gwiazdami i jarmarcznymi światłami niebem Londynu. Nie musicie kupować, za to z pewnością zdobędziecie pomocne w zaplanowaniu Waszych świąt inspiracje i po prostu miło spędzicie czas.

Dodaj komentarz