O czym pamiętać rozpoczynając dietę odchudzającą?

581 0

Powszechnie wydaje się, że aby schudnąć, wystarczy tylko mniej jeść i więcej się ruszać. Tymczasem w odchudzaniu nie chodzi tylko o to, by zgubić nadprogramowe kilogramy, ale przede wszystkim o utrzymanie efektów diety. Jeśli kilogramy będą wracać, to wpadniemy w błędne koło odchudzania. Dlatego też przed rozpoczęciem diety warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, które nie tylko pomogą nam zdrowo schudnąć, ale również zapobiegną efektowi jojo.

Smacznie i zdrowo

Jadłospis osoby będącej na diecie odchudzającej musi obfitować nie tylko w niskokaloryczne, ale przede wszystkim smaczne posiłki. Jeśli będziemy jeść wyłącznie gotowany drób, sałatę i chrupkie pieczywo, to szybko poczujemy się dietą zmęczeni. Będziemy marzyć o smacznych, dobrze przyprawionych i co gorsza, kalorycznych daniach. Dlatego też swoje menu warto zaplanować z wyprzedzeniem. Z jadłospisu powinniśmy usunąć słodycze, fast foody czy innego rodzaju tuczące przekąski i dania. Niemniej jednak pamiętajmy, że z warzyw, chudego mięsa, pełnoziarnistych produktów zbożowych i chudego nabiału również możemy przyrządzić pyszne potrawy. Jeśli nie czujemy się zbyt dobrze w kuchni, a stworzenie smacznego i niskokalorycznego menu wydaje nam się wręcz niemożliwe, możemy skorzystać z oferty licznych firm cateringowych, które oferują tak zwaną dietę pudełkową. Jeżeli zaś chcielibyśmy gotować we własnym zakresie, to warto udać się do dietetyka, który opracuje dla nas menu zgodne z naszymi preferencjami żywieniowymi. Pamiętajmy, że zasady zdrowego odżywiania powinny pozostać z nami na całe życie. Nie chodzi o to, aby przez okres diety katować się marchewką z kurczakiem, a po zrzuceniu kilogramów pochłaniać duże ilości kalorycznych produktów. Na małe grzeszki możemy sobie od czasu do czasu pozwolić, jednak pamiętajmy, aby na co dzień odżywiać się zdrowo.

Codzienna aktywność fizyczna

W drodze do sukcesu ważna jest również codzienna aktywność fizyczna. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na to, aby każdego dnia uczęszczać na basen, siłownię czy też wybrać się na przejażdżkę rowerową. Warto jednak wprowadzić zdrowe nawyki, dzięki którym będziemy ruszać się przynajmniej odrobinę więcej. Przykładowo jeśli dojeżdżamy do pracy autobusem, to możemy wysiąść przystanek wcześniej i przejść się do domu piechotą. Jeśli zaś na co dzień wybieramy samochód, to czemu by nie zamienić go na rower, szczególnie letnią pora? Zamiast jechać do sklepu samochodem, dobrze jest zrobić małe zakupy w okolicznych sklepach. Dzięki temu codziennie zażyjemy nieco ruchu, a co najważniejsze nie będziemy musieli poświęcać aktywności fizycznej aż tak dużo czasu. Warto jednak wygospodarować sobie na nią przynajmniej dwa lub trzy popołudnia w tygodniu. Jest to absolutne minimum w przypadku osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Niemniej jednak praktykowanie sportu bardzo pomoże nam utrzymać efekty odchudzania, pięknie wyrzeźbi ciało i uelastyczni skórę.

Tabletki na odchudzanie

Obecnie bardzo wiele osób na diecie wspomaga się różnego rodzaju tabletkami na odchudzanie. Czy ich stosowanie rzeczywiście pomaga schudnąć? Te, które oparte są na naturalnych składnikach mogą być pomocne, jednak należy je dobrać indywidualnie do własnych potrzeb i preferencji. Ciekawe opinie na temat suplementów diety na odchudzanie możemy znaleźć na stronie internetowej dietetyk.edu.pl. Ich oceny dokonuje dokonuje doświadczony dietetyk, stąd możemy być pewni, że wyrażone opinie są prawdziwe i rzetelne, a nie opierają się tylko i wyłącznie na wiedzy dostępnej w internecie. Pamiętajmy, że niektóre tabletki na odchudzanie mogą być również stosowane, gdy zakończymy już dietę. Mowa tutaj głównie o suplementach, których główną rolą jest hamowanie nadmiernego apetytu lub wspomaganie układu trawiennego, na przykład wątroby czy jelit. Wybór tabletek na odchudzanie warto skonsultować wcześniej z lekarzem, aby upewnić się, że nie wejdą one w interakcję z innymi lekami, które na co dzień stosujemy. Szczególną ostrożność powinni zachować także alergicy – muszą oni sprawdzić, czy dany preparat nie zawiera szkodliwego dla nich alergenu. 

Dodaj komentarz