Jak zaoszczędzić na szkolnej wyprawce?

573 0

Nowy rok szkolny dla większości rodziców wiąże się z zakupami i sporymi wydatkami. Na liście zakupów znajdziemy podręczniki szkolne, zeszyty, przybory szkolne, plecak. Dzieci w czasie wakacji bardzo szybko rosną, a więc często muszą mieć też nowe ubrania czy buty. Skompletowanie całej wyprawki dla dziecka pochłania nie tylko cała masę pieniędzy, ale i czasu. Dlatego żeby zaoszczędzić sobie nerwów warto zaplanować zakupy odpowiednio wcześniej.

Porównaj ceny i kupuj w Internecie

Z roku na rok rośnie popularność zakupów w Sieci. Warto się na nie zdecydować, gdy chcemy skompletować wyprawkę dla naszego dziecka. Po pierwsze możemy zrobić zakupy bez wychodzenia z domu. A to szczególnie ważne w czasie pandemii. Po drugie możemy bez problemu porównywać ceny poszczególnych produktów w różnych sklepach. Czasami mogą się one różnić nawet o kilkadziesiąt złotych. Dodatkowo możemy też przeczytać opinie innych użytkowników na temat konkretnego przedmiotu. To znacznie ograniczy ryzyko, że trafimy na jakiegoś bubla.

Magia wyprzedaży

Im wcześniej zaczniemy zakupy tym lepiej. Chyba każdy z nas wie, że w połowie lipca zaczyna się okres największych wyprzedaży. Ceny spadają wtedy nawet do -70%. To świetna okazja żeby zaopatrzyć nasze dziecko w nową odzież czy buty sportowe… Dzięki temu możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. A co gdy wybrane przez nas towar będzie za duży bądź za mały? Nie mamy się czego obawiać. W każdym sklepie internetowym możemy dokonywać zwrotów. Mamy na to przynajmniej 14 dni.

Nie bój się kupowania używanych rzeczy!

Warto poszukać w internecie książek czy plecaka z drugiej ręki. Za to wszystko zapłacimy ułamek sklepowej ceny. Zwłaszcza, że bardzo często wyglądają one doskonale lub prawie doskonale. Taki sam ruch możemy wykonać z książkami i rzeczami naszego dziecka. Możemy sprzedać za małe ubrania czy buty w dobrym stanie. W ten sposób możemy zyskać sporo pieniędzy i przestrzeni w naszym domu. Niepotrzebne rzeczy nie będą zalegać i kurzyć się na półkach przez wiele miesięcy.

Dodaj komentarz