Zachowaj kształty po porodzie

416 0

Biustonosz poporodowy jest absolutnie niezbędny dla mamy karmiącej piersią. Działa jednocześnie w kilku kierunkach: pomaga zachować piękno piersi, usuwa nadmiar obciążenia z kręgosłupa, a co najważniejsze – sprawia, że proces karmienia jest tak wygodny, jak to możliwe.

Jak dobrać rozmiar biustonosza do karmienia?

Jak wybrać biustonosz poporodowy, aby nie przeszkadzał dziecku i był wygodny dla mamy?

Model z zapięciem między miseczkami jest szybki i wygodny w użyciu, dzięki kilku pozycjom zapięcia można regulować rozmiar. Ale w przypadku wyjść na miasto taki biustonosz będzie nieco nieskromny. Całkowicie odsłania pierś podczas karmienia.
Stanik dla karmiących z zamkami błyskawicznymi, które znajdują się w pobliżu każdej z miseczek, rozpina się łatwo i bezpiecznie, ale nie będzie dobrze wyglądać pod zbyt obcisłymi ubraniami, ponieważ zamki będą zbyt widoczne przez ubrania.

Biustonosz z zapięciem umieszczonym na ramiączkach pozwala uwolnić jedną z piersi, aby nakarmić dziecko. Należy jednak pamiętać, że z takich modeli należy wybrać ten, który otwiera całą pierś, a nie tylko sutek – dzięki czemu tkanina stanika nie będzie naciskać na dolną część gruczołu, a dziecko będzie mogło wygodniej się posilić.
Za pomocą elastycznego biustonosza możesz odsłonić piersi, po prostu odciągając miseczkę. Wygoda tej opcji polega na tym, że tkanina dobrze dostosowuje się do zmiany rozmiaru piersi.

Stanik do spania wykonany jest z najlżejszych materiałów, dzięki czemu jest prawie niewidoczny, ale będzie wygodny tylko dla właścicielek małych lub średnich piersi. Kobiety z bardzo dużymi piersiami lepiej niech wybiorą inny model.

Jednym z najbardziej popularnych opcji bielizny do karmienia jest biustonosz top. Wśród jego zalet jest brak szwów na piersiach, szerokie ramiączka i elastyczny materiał, z którego jest wykonany.

Preferuj tylko produkty wykonane z naturalnych tkanin. Pierś w okresie laktacji jest bardziej wrażliwa niż zwykle, więc może reagować alergią na stosowanie produktów niskiej jakości.
Przymierzając biustonosz, poruszaj się w nim, pochyl się, podnieś ręce, spróbuj odpiąć kubek – w dowolnej pozycji powinno ci być w nim wygodnie.

Najlepszą opcją dla biustonosza poporodowego jest ta, która nie ma szwów, szczególnie na poziomie sutka.
Upewnij się, że kubek może pomieścić specjalne wkładki, które wchłoną nadmiar mleka. Jest idealnie, jeśli produkt ma specjalną kieszeń na pochłaniacze.
Wybierając modele z zamkiem błyskawicznym, sprawdź obecność zabezpieczeń, które zapobiegną szczypaniu skóry.
Konieczne jest zakupienie co najmniej kilku modeli biustonoszy poporodowych jednocześnie – istnieje duże prawdopodobieństwo, że często się będą brudzić.

Internet oferuje różne usługi, w których można obliczyć rozmiar biustonosza online. Ale uwierz mi, nie ma nic skomplikowanego w zrobieniu tego samemu. Wystarczy znać obwód klatki piersiowej i tułowia pod piersiami. Uzyskane wyniki należy jednak skorelować z tabelą rozmiarów biustonoszy.

Jak widać, wybór odpowiedniego biustonosza do karmienia jest prostą sprawą. Skoncentruj się na opcji, która będzie wygodna, a na pewno dokonasz właściwego wyboru!

Dodaj komentarz